48. smečka Vlčat Brno
"Mezi skauty jsem slezl svou první horu a naučil se vůdčím dovednostem."
Steve Fossett, t.č. Nevada
48. smečka Vlčat Brno

Letní tábory


Letní tábor 2008 - informace o letošním táboře v týpí, který se letos koná na ferdinandově v Jeseníkách

Letní tábor je vyvrcholením činnosti oddílu. Ze zkušeností víme, že je to nejhlubší zážitek. Naše táboření vychází z myšlenky, že táboříme v přírodě a proto by měl být tábor co nejjednodužší. Všechny táborové stavby jsou na začátku znovu postaveny a na konci tábora opět zbourány.

Důležitým programem tábora je táborová hra. My ale víme, že pro menší kluky je dobrodružství sám pobyt na táboře, první noční hlídky, příprava dřeva, služba v kuchyni, jízda na nákup a zásobování tábora. Proto jsou naše tábory zaměřené na budování kamarádských vztahů než na bombastické efekty laserových show.

Naše tábory jsou cenově dostupné všem. Není to tím, že bychom šetřili na jídle nebo na jiných věcech. Naši vedoucí si za tábor platí stejně jako děti, dostáváme, stejně jako běžné tábory, dotace od MŠMT a zbytečně neplýtváme prostředky našich rodičů. Místo elektrického generátoru si večer zapálíme petrolejku. Místo autem jedeme nakoupit na kole. Místo návštěvy restaurace si uvaříme jídlo sami. Necheme dělat drahé tábory, umíme udělat dobrý a přitom levný tábor.


© vlcata.org